Biometrik Sistemler

 Anasayfa / Hizmetlerimiz /Biometrik Sistemleri

Güvenliğiniz Parmeklarınızı Ucunda.

Biometrik, kullanıcının fiziksel ve davranışsal özelliklerini tanıyarak kimlik saptamak üzere geliştirilmiş bilgisayar kontrollü, otomatik sistemler için kullanılan genel bir terimdir. Kart, şifre veya pin numarası kullanan diğer tanıma yöntemlerine oranla çok daha güvenilir oldukları için tercih edilirler.


Teknoes Biometrik cihazlar insanların; parmak izi, göz retinası, iris, yüz şekli, ses, imza, avuç içi vs gibi karakteristiklerini saptayarak bilgisayar sistemleri, veri bankaları vb. ortamlara giriş için kimlik doğrulamasını yapmaktadırlar. Biometrik sistemler temelde, kişinin sadece kendisinin sahip olduğu, değiştiremediği ve diğerlerinden ayırt edici olan, fiziksel veya davranışsal bir özelliğinin tanınması ile çalışmaktadırlar. Ancak bu sistemlerin güvenilir olmalarının yanı sıra pratik olmaları da gerektiği için, kişileri hangi yöntemler ile saptadıkları da önemli bir etkendir. Sonuç olarak biometri yöntemlerinin güvenlik sistemlerinin geliştirilmesinde, suçluların bulunmasında ve insanların tanımlanmasında kullanımı gittikçe artmaktadır.


Bir sisteme kim olduğunuzu kanıtlamanızın geleneksel yolu şifre yazmaktır. Fakat bu yol, şifreleme algoritmalarının çözümlenmesi sayesinde güvenliğini her geçen gün kaybetmektedir.


Şifreler korsanlar tarafından birçok kez kırıldığı ve kullanıcılar tarafından sık sık unutuldukları için artık yerlerini akıllı kartlar ve biometrik cihazlar gibi yeni teknolojilere bırakmaktadırlar. Biometrik cihazlar, insanların parmak izi, göz retinası gibi benzeri olmayan karakteristiklerini ölçerek, kullanıcıların şifre kullanmaksızın bilgisayar sistemleri, veri bankaları gibi ortamlara giriş için kimlik doğrulamasını yapmaktadırlar.


Sizde, Ücretsiz Keşif İçin 0 222 222 01 33 Nolu Telefondan Bizlere Ulaşabilir Yada Keşif Formumuzu Doldurabilirsiniz.